Andrei Rublev, primul finalist al turneului de la Madrid. Îşi aşteaptă adversarul din cealaltă semifinală

Andrei Rublev (26 de ani) a reuşit să se califice în finala turneului de la Madrid. Al doilea finalist se va afla şi el în curând.

Andrei Rublev s-a calificat în finala turneului de la Madrid

Andrei Rublev s-a calificat vineri în finala turneului ATP 1000 de la Madrid, după victoria din semifinale obţinută în faţa americanului Taylor Fritz.

Rublev, jucător âîn vârstă de 26 de ani, locul 8 ATP şi favoritul numărul 7 al turneului, a avut nevoie de doar o oră şi 12 minute pentru a-l învinge în semifinale pe Taylor Fritz. în vârstă de 26 de ani, locul 13 ATP şi favoritul numărul 12 de la Madrid.

Acum ai 50% pentru 24 luni reducere la abonamente la trecerea de pe PrePay. Oferta, la Orange

Andrei Rublev s-a impus în două seturi, cu 6-4, 6-3, şi va juca în finală împotriva învingătorului din partida care se va disputa între canadianul Felix Auger-Aliassime şi cehul Jiri Lehecka.

Acum ai nelimitat minute şi SMS, de la 3€/lună, abonament la portare. Oferta, la Orange

Este a doua finală în care Rublev va evolua în acest an, după cea câştigată la Hong Kong.

Afla mai multe despre: tenisandrei rublevmadrid open